Најинтересните навивачи на „ЕУРО 2016“ досега (ГАЛЕРИЈА)


3 копии

Навивачите на Хрватска претежно од Сплит кои се наоѓаат во Франција каде го следат ЕУРО 2016 најавија уште еден прекин на натпревар на нивната репрезентација. Хрватска вечерва во Бордо игра против Шпанија, а како што пренесуваат хрватските портали, во Сплит се појавиле плакати против раководството на ФС на Хрватска на кои се најавуваат нови инциденти. - Да го ослободиме хрватскиот фудбал од хулиганите кои седат во ложата, за да не ви бидат утре во вашата кожа“ и “ХНС ти се ближи крајот, победата на навивачите е на прагот“ се само некои од транспарентите кои осамнаа во Далмација. Француската полиција најави ригорозни контроли како превентива за евентуални нови инцидентни. Натпреварот Хрватска – Шпанија почнува во 21 часот. УЕФА веќе го казни Хрватскиот фудбалски сојуз (ХНС) со 100 илјади евра за употреба на пиротехнички средства на навивачите на „коцкестите“ за време на дуелот со Чешка.
| | веќе видена | слични

Француската полиција открила детален план како денеска требало да биде прекинат натпреварот Хрватска - Франција. Жандармите запреле Рено Twingo денеска во Франција, возило кое било управувано од мозокот на инцидентите кои се случија во Сент Етјен пред неколку дена. Дека ова не било наивно потврдиле и од хрватското министерство за внатрешни работи, во кои имало дојави дека вечерва се спремаат нереди, и дека целосниот план за вечерашната средба била влез на дел од хулиганите во 30 минута, со цел да го нападнат главниот судија. Француската полиција стравува од вакво сценарио, па подигнале специјална единица на професионалци, кои детално ќе претресуваат на влезот, со цел да не внесат повторно пиротехника, а ќе биде зголемено и обезбедувањето на стадионот, со цел да нема влез на теренот од страна на хрватските хулигани.
| | веќе видена | слични
4 копии

Хрватските хулагани ќе се обидат да го прекинат натпреварот на хрватската национална селекција против Шпанија која ќе се игра во Бордо, предупреди Хрватскиот национален синдикат на полицијата повикувајќи се на свои извори. Синдикатот за своите сознанија го известил кабинетите на шефицата на државата и на премиерот. Од полицискиот синдикат за агенцијата Hina потврдиле дека имаат информација дека хулиганите ќе се обидат да го прекинат мечот меѓу Хрватска и Шпанија со напад врз холандскиот судија Бјорн Кујперс. Инаку најдобриот холандски фудбалски арбитер го судеше натпреварот меѓу Италија и Хрватска во ноември 2014 година на милански „Сан Сиро“, кој двапати беше прекинуван поради дивеење на хрватски хулигани. Мечот заври 1-1, а Кујперс се реши за двата прекина на мечот поради „бакљадата“ на хрватските хулигани, УЕФА пото ја казни хрватската фудбалска асоцијација (HNS) со 80.000 и со затворање на една трибина на стадионот во загрепски Максимир на мечот против Норвешка во 2015 година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватското Министерство за внатрешни работи има информации дека хулиганите планираат да влезат во стадионот на денешниот натпревар помеѓу Хрватска и Шпанија и да го нападнат судијата. Хрватското МВР дознава дека тие планираат да влезат на терен и да го нападнат судијата Куперс, кој ќе го суди мечот. За своите сознанија ги информирало претседателот на Хрватска и хрватскиот премиер. Хрватска испрати полициски засилувања во Франција, кои треба да и помогнат на тамошната полиција да спречи евентуален инцидент. Наместо да ги слават одличните игри на своите фудбалери, хрватските навивачи повеќе размислуваат дали хулиганите ќе направат уште некој инцидент кој може да значи и исфрлување на Хрватска од Европското првенство.
| | веќе видена | слични

Хрватскиот синдикат на полицијата денес и соопшти дека имаат нови информации дека хрватските хулигани ќе се обидат вечерва во Бордо да го прекинат дуелот со Шпанија во третото коло од групата Д на ЕП. На социјалните мрежи се појави инаформација дека хулиганите ќе направат се за да го прекинат дуелот. Синдикатот испрати допис до претседателката на Хрватска, Колинда Грабар- Китаровиќ и хрватската влада во кој се наведува дека хулигани по 30. минути ќе се обидат да го прекинат мечот со напад врз арбитарот, Бјорн Кујперс. Синдикатот апелираше да се преземат конкретни мерки поради дополнителното обезбедување и да го искористат политичкото влијание за остварување на подобри односи помеѓу Хрватска и Франција. Дуелот на Хрватска и Шпанија закажан е со почеток во 21:00 часот.
| | веќе видена | слични

Навивачите на Хрватска кои се на лице место во Франција каде го следат ЕП најавија дека за вечерва кога се игра дербито Хрватска-Шпанија подготвуваат нов прекин... Како што пренесуваат хрватските портали, во Сплит се појавиле плакати против раководството на ФС на Хрватска на кои се најавуваат нови инциденти. „Да го ослободиме хрватскиот фудбал од хулиганите кои седат во ложата , за да не ви бидат утре во вашата кожа“ и “ХНС ти се ближи крајот, победата на навивачите е на прагот“ се само некои од транспарентите кои осамнаа во Далмација. УЕФА веќе го казни ХНС со 100 илјади евра за фрлањето на пиротехника на средбата со Чешка.
| | веќе видена | слични

Хрватска вечерва во Бордо игра против Шпанија, а како што пренесуваат хрватските портали, во Сплит се појавиле плакати против раководството на ФС на Хрватска на кои се најавуваат нови инциденти. – Да го ослободиме хрватскиот фудбал од хулиганите кои седат во ложата, за да не ви бидат утре во вашата кожа“ и “ХНС ти се ближи крајот, победата на навивачите е на прагот“ се само некои од транспарентите кои осамнаа во Далмација. Француската полиција најави ригорозни контроли како превентива за евентуални нови инцидентни. Натпреварот Хрватска – Шпанија почнува во 21 часот. УЕФА веќе го казни Хрватскиот фудбалски сојуз (ХНС) со 100 илјади евра за употреба на пиротехнички средства на навивачите на „коцкестите“ за време на дуелот со Чешка.
| | веќе видена | слични

Шпанија и Хрватска оваа вечер ќе го одиграат својот натпревар по кој ќе биде познат конечниот расплет на групата Д на Европското првенство, но ако шпанските медиуми се насочени само кон фудбалските случувања во репрезентацијата, хрватските секако стравуваат од нов можен испад на хулиганите кои веќе и тоа како и наштетија на репрезентацијата и федерацијата. За да се избегне ново срно сценариот на вечерашниот меч во Бордо, искрените фанови на „коцкестите“ сега добиваат значително засилување на трибините. Како што пишуваат влијателните весници од Хрватска, намалку 20 воени ветерани (меѓу кои најмногу се специјалци) ова утро пристигнале во Бордо, со единствена цел да спречат нов испад на хулиганите кои со своите изведби само и штетат на репрезентацијата, но и на цела држава. Се наведува дека целта на 20-тината воени ветерани не е да се заштити ликот и делот на Здравко Мамиќ, туку да се искаже револтот и да се спречи радикалниот план на хулиганите кои очигледно имаат за цел да ја исфрлат Хрватска од Европското ...
| | веќе видена | слични

- Да го ослободиме хрватскиот фудбал од хулиганите кои седат во ложата, за да не ви бидат утре во вашата кожа“ и “ХНС ти се ближи крајот, победата на навивачите е на прагот“ се само некои од транспарентите кои осамнаа во Далмација. Француската полиција најави ригорозни контроли како превентива за евентуални нови инцидентни. Натпреварот Хрватска – Шпанија почнува во 21 часот. УЕФА веќе го казни Хрватскиот фудбалски сојуз (ХНС) со 100 илјади евра за употреба на пиротехнички средства на навивачите на „коцкестите“ за време на дуелот со Чешка.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најинтересните навивачи на „ЕУРО 2016“ досега (ГАЛЕРИЈА)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: