Денеска во 12 „шарените револуционери“ ќе блокираат сообраќај на мостови


Денеска во 12 часот Шарената револуција ќе го блокира сообраќајот на мостовите „Мајка Тереза“ (кај МАНУ), „Слобода“ и „Гоце Делчев“. Поводот за денешните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорот на ПОЦ (Паркинзи на Општина Центар) и претседател на скопската организација на СДСМ Саша Богдановиќ – Српче, вчера беше дел од тимот кој имаше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Организаторите на Шарената револуција во Скопје, најавија масовен протест за понеделник (20-ти јуни) во 19 часот, пред Специјалното јавно обвинителство во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приврзаниците на таканаречената „Шарена револуција“ за денеска најавија масовен протест, кој треба да почне во 19 часот пред зградата на Специјалното јавно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Активистите на Шарена револуција беа истуркани од кејот и не им беше дозволено да истакнат транспарент додека траеше говорот на Никола Груевски од другата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Генералниот инспектор на американскиот Секретар за внатрешна безбедност отвори истрага за начинот на кој Тајната служба го обезбедувала поранешниот претседател ...
сите 305 | | | веќе видена

Таквата политика би можела да кулминира со американски притисок Украина да се согласи со условите на Владимир Путин и да бара мир со Русија, што би барало ...
сите 205 | | | веќе видена

Најголемто оружје со кое располага Грција е тоа што е надзорник на европските интеграции на Македонија, вели грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервју за ...
сите 275 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО во заминување Јенс Столтенберг денеска го именуваше својот поранешен помошник за одбрана Патрик Тарнер за висок претставник кој ќе ...
сите 446 | | | веќе видена

Делови од Европа се под продолжен топлотен бран од почетокот на месецов, а се прогнозира дека жештините ќе продолжат уште две недели. Историските топлотни ...
сите 264 | | | веќе видена

Деновиве со летните горештини и превисоките температири над 41 степен целзиусов лошо се одразуваат на здравјето на населението што предизвика и зголем број на ...
сите 135 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во паника денес објавува дека од вкупно пет убиства и три обиди за убиства, Панче Тошковски за само шест месеци решил еден обид за убиство. Ова е ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска во 12 „шарените револуционери“ ќе блокираат сообраќај на мостови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: