Шарената револуција со блокади на три мостови во Скопје


2 копии

Горат факели пред Собрание. „Затвор не ви бега“, „Убијци“, скандираат граѓаните кои учествуваат во најмасовниот протест на Шарената револуција. Претходно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демонстрантите во рекорден број се собраа пред владата, каде испраќаат силни пораки до власта и до поранешниот премиер Никола Груевски. Тука се најдоа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните масовно излегуваат на протестот кој и вечерва почнува пред Специјалното јавно обвинителство. „Шутка не ти бега Никола“ скандираат граѓаните бараќи ...
| | веќе видена | слични

Странски служби му го честитаат роденденот на ВМРО-ДПМНЕ со ново сечено, лепено, и монтирано видео: Работите се толку очигледни што „Шутка не ти бега“, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Организаторите на Шарената револуција во Скопје, најавија масовен протест за понеделник (20-ти јуни) во 19 часот, пред Специјалното јавно обвинителство во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот инспектор на американскиот Секретар за внатрешна безбедност отвори истрага за начинот на кој Тајната служба го обезбедувала поранешниот претседател ...
сите 305 | | | веќе видена

Таквата политика би можела да кулминира со американски притисок Украина да се согласи со условите на Владимир Путин и да бара мир со Русија, што би барало ...
сите 205 | | | веќе видена

Најголемто оружје со кое располага Грција е тоа што е надзорник на европските интеграции на Македонија, вели грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервју за ...
сите 275 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО во заминување Јенс Столтенберг денеска го именуваше својот поранешен помошник за одбрана Патрик Тарнер за висок претставник кој ќе ...
сите 446 | | | веќе видена

Делови од Европа се под продолжен топлотен бран од почетокот на месецов, а се прогнозира дека жештините ќе продолжат уште две недели. Историските топлотни ...
сите 264 | | | веќе видена

Деновиве со летните горештини и превисоките температири над 41 степен целзиусов лошо се одразуваат на здравјето на населението што предизвика и зголем број на ...
сите 135 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во паника денес објавува дека од вкупно пет убиства и три обиди за убиства, Панче Тошковски за само шест месеци решил еден обид за убиство. Ова е ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шарената револуција со блокади на три мостови во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: