Вечерва во Охрид повторно протести во организација на граѓанското движење „Протестирам“


Во организација на граѓанското движење „Протестирам“ вечерва во Охрид повторно ќе се одржат мирни протести. Протестот ќе започне во 18:30 часот од плоштадот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Организаторите на Шарената револуција во Скопје, најавија масовен протест за понеделник (20-ти јуни) во 19 часот, пред Специјалното јавно обвинителство во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приврзаниците на таканаречената „Шарена револуција“ за денеска најавија масовен протест, кој треба да почне во 19 часот пред зградата на Специјалното јавно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Помина рокот што го добија властите од Шарената револуција. Барањата на „шарените“ не се исполнија, па за утре во 19 часот е најавен масовен собир пред СЈО. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истече рокот од ултиматумот кој го поставија граѓанските здруженија и „Шарена револуција“, а иницијативата за Специјалното јавно обвинителство не се најде на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демонстрантите од „Шарената револуција“, во петок вечерта запалија факели, со цел да ѝ покажат на Владата дека има рок само уште еден ден, до исполнување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната комисија за спречување на коруцијата (ДКСК) оформила предмет по допрен глас за патувањето на синот на премиерот Христијан Мицкоски во Вашингтон. ...
сите 124 | | | веќе видена

Републиканската партија денеска официјално го номинираше Доналд Трамп за свој кандидат за претседател на САД на ноемвриските избори. Доналд Трамп стана ...
сите 199 | | | веќе видена

Сончевото и многу топло време ќе продолжи и во текот на следниве денови, а според најавите на метеопрогнозерот Славчо Попоски промена на времето во Македонија ...
сите 285 | | | веќе видена

Договорот за изградба на автопатските делници со конзорциумот „Бехтел и Енка“ продолжува да ја бранува јавноста, само што сега се променети позициите. Денеска ...
сите 55 | | | веќе видена

Социјалистите во неделата ја отфрлија кандидатурата на Игет Бело од француската прекуморска територија Реунион во име на радикалната левичарска партија ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва во Охрид повторно протести во организација на граѓанското движење „Протестирам“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: