„Шарената револуција“ одбројува: Уште 3 дена! (ВИДЕО/ГАЛЕРИЈА)


Неколку илјади граѓани денеска повторно се собраа пред СЈО, од каде почне поворката на „Шарената револуција“. Демонстрантите го нацртаа бројот три на улицата, ...
| | веќе видена | слични

Демонстрантите на Шарената револуција со црево овојпат го бојадисаа Министерството за правда. Како што јавуваат репортерите на НОВА, скршени се неколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Протестот на „Шарената револуција“ од пред канцелариите на Специјалното Јавно Обвинителство се пресели пред зградата на Владата на Република ...
| | веќе видена | слични

Предводниците на Шарената револуција наречени „командоси“ со маички на кои пишува „Армијата на Сорос“ ја исмеваат пропагандата на провладините медиуми кои ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Републиканецот Џејмс Комер, претседател на Комисијата за надзор и одговорност на Претставничкиот дом, денеска издаде обврзувачка наредба директорката на ...
сите 327 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, вечерва гостуваше во емисијата „Само Интервју“ каде говореше за актуелни теми кои се од ...
сите 294 | | | веќе видена

-Ова треба да биде заеднички напор меѓу Северна Америка и Европа, а САД се убедливо најголемиот сојузник. Затоа, очекувам тие да продолжат да ја поддржуваат ...
сите 335 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Шарената револуција“ одбројува: Уште 3 дена! (ВИДЕО/ГАЛЕРИЈА)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: