Нема притвор за началникот на Петтата управа ниту мерки за претпазливост за Јанкулоска


Судијата на претходна постапка ги отфрли предлозите на Специјалното јавно обвинителство за определување на притвор на началникот на Петтата управа, Горан ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска поднесе кривична пријава против судијката Александра Поп Стефанија. – Одлуката на Поп Стефанија, да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Криивичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 денеска ја прифати жалбата на Специјалното јавно обвинителство ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Судија на претходна постапка повторно ќе одлучува по барањата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за притвор на Горан Грујовски и мерките за претпазивост ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 368 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 292 | | | веќе видена

Германија ги вброи Шпанија и Холандија меѓу зоните со висока инциденца на коронавирусот, и невакцинираните лица при доаѓањето од овие земји ќе мора да одат во ...
сите 151 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема притвор за началникот на Петтата управа ниту мерки за претпазливост за Јанкулоска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: