Кривичен суд не одреди притвор за началникот Горан Грујевски


10 копии
3 копии

СДСМ обвини дека решението донесено од судијката Александра Поп Стефанија да се прогласи СЈО за ненадлежно околу случајот за уништување на опремата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако во четвртокот СДСМ најави дека ќе поднесе кривична против судијката Александра Поп Стефанија која го одби предлогот за притвор за началникот на Петтата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение на СДСМ: Со факти и аргументи јавноста денеска се увери, по којзнае кој пат, во незаконскиот начин на функционирање на дел од партиските инсталации ...
| | веќе видена | слични

Во истиот момент кога ВМРО-ДПМНЕ ќе изрази подготвеност за реално прочистување на Избирачкиот список и реформи на медиумите во Република Македонија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова е известувањето за одлуката на Судски совет на РМ. Со оваа одлука вкупно 7 судии од судовите во Македонија се делегирани во Одделот за прекршоци во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба, вели за Фактор, Благој Паунов, командир на Територијалната противпожарна единица од Кочани. ...
сите 204 | | | веќе видена

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 511 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 412 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (среда и четврток), целата територија на државата ќе биде зафатена со ...
сите 133 | | | веќе видена

Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
сите 164 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена

Србија е подготвена да ги испрати своите хеликоптери за гасење пожари доколку Скопје процени дека тоа е потребно, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ. ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривичен суд не одреди притвор за началникот Горан Грујевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: