Бразил му врачи отказ на Дунга

Аденор Леонардо Бачи познат во фудбалската јавност како Тите е новиот селектор на „кариоките“. Тите во текот на тренерската кариера водеше дури 16 клубови а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бразилската репрезентација за помалку од два дена ја најде замената на Дунга Карлос Дунгра доби отказ откако не успеа да се пласира во нокаут фазата од Копа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тите на клупата на Бразил доаѓа на местото на Дунга кој доби отказ по фијаското на Копа Америка. Се работи за тренер на Коринтијас, актуелен првак на земјата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 340 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бразил му врачи отказ на Дунга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: