Грчев: Инспектори го сардисаа Архитектонски факултет, како одмазда за вештачењето за „Космос“


Група инспектори од повеќе агенции и инспекторати денеска во Архитектонскиот факултет бараа документи поврзани со работата на факултетот на случајот ТНТ – ...
| | веќе видена | слични

Инспектори од просветна инспекција ја барале лиценцата за вештак за урбанизам на Мирослав Грчев. Грчев вели дека инсепкцијата е поврзана со ТНТ, случајот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста ќе започне со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 205 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 379 | | | веќе видена

Благ пораст на нови случаи е забележан и во земјава, што според министерот за здравство, Венко Филипче, се должи на патувањата и годишните одмори. Во изјава за ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 115 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчев: Инспектори го сардисаа Архитектонски факултет, како одмазда за вештачењето за „Космос“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: