„Шарените“ бараат да се вештачат штетите што ги направи Владата!


7 копии

Во вчерашната емисија „Јади Бурек“, гостин беше министерот за здравство и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров. Тој, меѓу другото зборуваше и за Шарената ...
| | веќе видена | слични

За ”Шарената револуција” која во принцип е водена од активисти на СДСМ и добро платени хонорарци на Сорос, Тодоров потенцира: -Ова е револуција на богатите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во оваа проценка се очекува да влезат оштетените објекти на Собранието и Владата , Портата Македонија, објектите на Министерството за правда, Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 382 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Шарените“ бараат да се вештачат штетите што ги направи Владата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: