ЕП: Кога фризурата е поважна од сопствениот гол (видео)


Турската репрезентација со минимален пораз (1-0) од Хрватска ги започна натпреварите на Европското првенство во Франција. На турците им пресуди Лука Модриќ кој постигна маестрален погодок за победа. Но, турците и тамошните медиуми „грмат“ кон Орзан Турфан кој во акцијата за голот на Модриќ ја местеше фризурата, а не скокна пожртвувано да го спречи Хрватот да го реши натпреварот. Група Д: Магија на Модриќ за триумф на Хрватска (видео)
| | веќе видена | слични

Нури Шахин застана во одбрана на Озан Туфан и Емре Мор, двајцата соиграчи од турската репрезентација, кои беа предмет на остри критики за нивното однесување за време на и по натпреварот со Хрватска на Европското првенство во Франција. Туфан беше критикуван зашто си ја местел косата во моментот кога Лука Модриќ го постигна голот за победа на Хрватска од 1:о, додека Мор беше нападнат поради тоа што го чекаше стрелецот на погодокот по натпреварот за да направи заедничко селфи. – Турските медиуми прават непотребен притисок врз Туфан и Мор. Тоа не е чесно и тие не го заслужија тоа. Па секој играч на теренот си ја поправа фризурата, исто како што направи Озан. Исто така, секој сака да се слика со Модриќ. Емре е премлад, со текот на времето ќе научи – изјави Шахин.
| | веќе видена | слични

Лука Модриќ беше единствен стрелец на натпреварот против Турција во првото коло од Групата Д. Фудбалерот на Реал со фантастичен волеј го совлада голманот на Турција, пред кого топката незгодно отскокна и влезе во гол. - Уште од почетокот бевме вистинските, влеговме како можеме и знаеме и тоа се виде добро во играта. Бевме далеку подобри, можевме да постигнеме уште некој гол, барем уште два три, но најважна е победата. Центаршутот беше исфрлен, топката дојде точно до мене, јас упатив волеј удар и добро ја погодив топката. На полувреме договорот беше дека не треба да застанеме и да се браниме. Беше важно да одиграме и второ полувреме во јак ритам. Мислам дека може да бидеме задоволни - изјави Модриќ. Хрватска обезбеди веќе една победа, а сигурно порелаксирано ќе влезе во дуелите со Чешка в петок и со Шпанија идниот вторник.
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентацијата на Хрватска славеше со 1-0 на натпреварот со Турција, благодарение на извонредниот погодок на Лука Модриќ Охрабрен од минималната победа на Хрватска, поранешниот репрезентативец на таа земја, Иван Класниќ изјави дека ќе работел како келнер во ресторанот на неговиот голем пријател доколку Турција ја освои титулата на Европското првенство вп Франција. Мој пријател има италијански ресторан, и му реков дека доколку Турција ја освои титулата во ова натпреварување, ќе се вработам како келнер во неговиот ресторан, изјави Класниќ. Репрезентацијата на Хрватска славеше со 1-0 на натпреварот со Турција, благодарение на извонредниот погодок на Лука Модриќ.
| | веќе видена | слични

Во рамките на групата Д, Хрватска со победа го започна својот настап на Европското првенство во Франција, откако со 1-0 ја победи Турција. Иако три пати ја погодија рамката на противничкиот гол, „коцкестите“ славеа минимално со погодокот на Лука Модриќ во 41. минута со топовски удар од триесетина метри. Во вториот дел Хрватска имаше уште неколку одлични шанси, а најблизу да ја затресат мрежата на Турците беа Срна, кој од слободен удар ја погоди гредата, и Иван Перишиќ во 83. минута кого исто така гредата го спречи да се запише во листата на стрелците. Инсерти од мечот…
| | веќе видена | слични

Хрватска со победа над Турција од 1:0 го започна своето патување на Европското првенство во Франција. „Коцкестите“ доминираа, создадоа голем број на шанси, но само еднаш ја затресоа мрежата на Турците. Сепак тој гол кој го даде Лука Модриќ беше брилијантен и сигурно ќе биде еден од најдобрите на овој турнир. Еден фан од трибините од позади голот на „Паркот на Принцовите“ го документираше голот на асот на „кралевите“ , еве како од таа преспектива изгледа оваа мајсторија.
| | веќе видена | слични

Камерите уловија интересен момент по мечот меѓу Турција и Хрватска од Еуро 2016. Имено 18-годишната турска ѕвезда во најава Емре Мор беше уловен како стрпливо си чека за селфи со Лука Модриќ.
| | веќе видена | слични

Натпреварот го одбележа евроголот на Лука Модриќ кој на волеј собра една топка и и’ донесе победа на Хрватска. Меѓутоа, на одлучувачкиот момент му претходеше невидена ноншалантност на турскиот играч Озан, кој наместо да го блокира Модриќ, имаше друга работа.
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Хрватска славеше со 1-0 на натпреварот со Турција, благодарение на извонредниот погодок на Лука Модриќ. Поранешниот напаѓач на Хрватска, Иван Класниќ, во својата анализа изјави дека доколку Турција го освои ЕВРО 2016, тој ќе стане келнер. „Мој пријател има италијански ресторан, и му реков дека доколку Турција ја освои титулата во ова натпреварување, ќе се вработам како келнер во неговиот ресторан“ – истакна Класниќ. Тој можеше да биде херој на ЕВРО 2008 година, во четвртфиналето против Турција, кога постигна погодок, но Турците набрзо изедначија и преку пенали се пласираа во полуфиналето, каде беа поразени од Германија со 3-2.
| | веќе видена | слични

Останато

Постапувањето на јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар ...
сите 756 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски во собранискиот прес-центар изјави дека СДСМ и Зоран Заев и понатаму ја штитат Катица ...
сите 223 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 263 | | | веќе видена

На два дена пред истекот на мандатот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева 15 септември, стручната јавност, партиите и обвинителите се обидуваат да ...
сите 115 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 187 | | | веќе видена

 Додека едни уживаат да се прегрнуваат со сите, други, не обожаваат физички контакт со секого. Секој треба да го почитува туѓиот личен простор, посебно ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП: Кога фризурата е поважна од сопствениот гол (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: