Сопатник се бори за живот во сообраќајка во Хиподром

Сопатник се бори за живот, шестгодишно девојче е тешко повредено, а двајца возачи се полесно повредени во сообраќајната несреќа што се случила завчера во близина на скопската населба Хиподром. Според полицијата, сообраќајката се случила во 13.15 часот на локалниот пат од населбата Хиподром кон населбата Илинден, во близина на ресторанот „Хиподром“. Автомобил „киа пиканто“ управуван од Б.Н.(37) се судрил со автомобил „хјундаи гец“ што го управувала М.З.K.(31). Од ударот тешки повреди добиле сопатниците во двата автомобила, 6-годишното девојче кое било во „киата“ и совозачот Г.З.(31) кој бил во „хјундаито“. Двајцата возачи биле полесно повредени. Веднаш по сообраќајката двајцата, тешкоповредените се задржани во Kлиничкиот центар. Според лекарите, животот на Г.З. е во опасност, а 6- годишното девојче има фрактура на ногата.
| | веќе видена | слични

Г.З. (31) од Скопје е тешко повреден и во животна опасност по сообраќајката што се случила вчера попладне на локалниот пат кај ресторанот „Хиподром“. Како што соопшти МВР, незгодата настанала во 13:15 часот кога се судриле две патнички возила, „Киа Пиканто“, управувано од Б.Н.(37), и „Хиундаи Гетц“, управувано од М.З.К.(31), на патот од населбата Хиподром кон Илинден. Покрај Б.Н. и М.З.К., повредено е и шестгодишно девојче кое било во возилото „Киа Пиканто“. Девојчето здобило скршеница на ногата.
| | веќе видена | слични

Во деновите на викендот во тетовскиот крај се случија три сообраќајни незгоди, во кои шест лица се здобиле со потешки повреди и е начинета значителна материјална штета. На улицата „Браќа Миладинови“ кај училиштето „Истикбал“, во обид да ја премине улицата, тешко е повредено 10-годишно девојче. Во сообраќајката учествувале две возила „шкода октавија“, управувана од 58 годишен Н.М. и „фолксфаген поло“ управуван од И.Б. (36). На автопатот Тетово - Гостивар, речиси во исто време, околу 13,20 часот, патничко возило „БМВ“ управувано од Р.Р. (44), жителка на Тетово, излетало од патот и се превртело, при што возачот, како и две други сопатнички на 17 и 18-годишна возраст се здобиле со потешки повреди. Материјалната штета се проценува на над 60.000 денари. Во непосредна близина на претходната, случена е уште една сообраќајка. „Сеат кордоба“ управувано од М.М. (73) од Скопје, се судрил со „ауди а4“, управувано од Б.И. (42) од тетовско Горно Седларце. Повредени се возачот и неговиот сопатник на 51 годишна возраст. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 309 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот Трамп воведе синоќа нови санкции врз Ајатолахот Али Каменеи и неговите соработници Иран со жестока реакција откако администрацијата на ...
сите 42 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопатник се бори за живот во сообраќајка во Хиподром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: