Шарената револуција предупредува: Одбројуваме, уште седум дена! ГАЛЕРИЈА


3 копии

Денеска во 12 часот Шарената револуција ќе го блокира сообраќајот на мостовите „Мајка Тереза“ (кај МАНУ), „Слобода“ и „Гоце Делчев“. Поводот за денешните ...
| | веќе видена | слични

Активисти на Шарената револуција точно на ппладне ќе блокираат три моста, како предупредување за барањата кои треба да се исполнат до 18 јуни. Блокада ќе има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Напладне „Шарената револуција“ најави блокади на сообраќајот на мостовите „Мајка Тереза“ (кај МАНУ), „Слобода“ и „Гоце Делчев“. Повод за денешните блокади е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во организација на граѓанското движење „Протестирам“ вечерва во Охрид повторно ќе се одржат мирни протести. Протестот ќе започне во 18:30 часот од плоштадот ...
| | веќе видена | слични

Неколку илјади граѓани денеска повторно се собраа пред СЈО, од каде почне поворката на „Шарената револуција“. Демонстрантите го нацртаа бројот три на улицата, ...
| | веќе видена | слични

Шарената револуција истури максимално количество боја на улицата пред Влада. Одбројѕувањето продолжува. Активистите го испишаа бројот три, за да потсетат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шарената револуција предупредува: Одбројуваме, уште седум дена! ГАЛЕРИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: