Крвава драма во Скопје - Сватови се пресметале со палки

8 копии

Останато

Претседателката Гордана Сиљановска-Давкова го потпиша указот за Законот за измени на Законот за организација и работа на органите на државната управа. Во ...
сите 358 | | | веќе видена

На средината на септември 2020 година, неколку месеци откако Нова демократија дојде на власт, во грчкиот Парламент беа доставени трите меморандуми со Северна ...
сите 50 | | | веќе видена

Да потсетиме, вчера израелските сили, поддржани од воздушни напади, водеа интензивни борби со Хамас во и околу бегалскиот камп Нусејрат. Целта, објави ИДФ, ...
сите 213 | | | веќе видена

Денеска (09.06.2024) во 00.20 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од слобода З.К.(27) од Скопје поради ...
сите 178 | | | веќе видена

Повеќе од 60 државни агенции, затвори, здравствени и кулутурни институции, во кои на раководните функции директор или заменик-директор ќе бидат поставени ...
сите 22 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска објави дека постигнал договор со францускиот претседател Емануел Макрон за користење на профитот од замрзнатите ...
сите 290 | | | веќе видена

Британскиот телевизиски канал Sky News, повикувајќи се на извор од вооружените сили на Украина, наведува дека е погоден рускиот команден центар кај Белгород. ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крвава драма во Скопје - Сватови се пресметале со палки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: