Укинат куќниот притвор за Савески и Куновски


2 копии

Членот на Левица, Зоран Савески денеска пред новинарите соопшти дека ништо неможе да ги спречи граѓаните да протестираат и дека револтот е голем кон актуелната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И другите министри да го следат примерот на Зоран Ставрески и да си поднесат оставки, порача Здравко Савески од Левица. Според него треба да се спроведат сите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Четири дена по одлуката за укинување на мерката куќен притвор, членовите на Левица Здравко Савески и Владимир Куновски, попладнево го добиле писменото решение ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По 50 дена поминати во куќен притвор и по 4 дена поминати во чекање одлуката за укинување на куќниот притвор да стане правосилна - конечно можеме да излеземе ...
| | веќе видена | слични

Здравко Савески и Владимир Куновски и натаму се во куќен притвор и покрај тоа што во петокот судот им го укина куќниот притвор. „Четири дена по укинувањето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Укинат куќниот притвор за Савески и Куновски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: