Кривичниот суд не определи мерки за претпазливост за осомничените во „ТНТ“


Скопскиот Кривичен суд го одби како неоснован предлогот на Специјалното јавно обвинителство и не определи мерки на претпазливост за осомничените Н.Г., М.Ј. и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судијата на претходна постапка ги отфрли барањата на Специјалното јавно обвинителство и не му одреди притвор на Горан Грујовски, како и мерки на претпазливост ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Судијата на претходна постапка ги отфрли предлозите на Специјалното јавно обвинителство за определување на притвор на началникот на Петтата управа, Горан ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
2 копии
4 копии

По пет дена чекање Специјалното јавно обвинителство формало ги доби решенијата со кои скопскиот кривичен суд одби да им биде одземен пасошот на Никола ...
| | веќе видена | слични

Инспектори од просветна инспекција ја барале лиценцата за вештак за урбанизам на Мирослав Грчев. Грчев вели дека инсепкцијата е поврзана со ТНТ, случајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Група инспектори од повеќе агенции и инспекторати денеска во Архитектонскиот факултет бараа документи поврзани со работата на факултетот на случајот ТНТ – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 357 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 235 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривичниот суд не определи мерки за претпазливост за осомничените во „ТНТ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: