Кривичниот суд не определи мерки за претпазливост за осомничените во „ТНТ“


Скопскиот Кривичен суд го одби како неоснован предлогот на Специјалното јавно обвинителство и не определи мерки на претпазливост за осомничените Н.Г., М.Ј. и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судијата на претходна постапка ги отфрли барањата на Специјалното јавно обвинителство и не му одреди притвор на Горан Грујовски, како и мерки на претпазливост ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Судијата на претходна постапка ги отфрли предлозите на Специјалното јавно обвинителство за определување на притвор на началникот на Петтата управа, Горан ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
2 копии
4 копии

По пет дена чекање Специјалното јавно обвинителство формало ги доби решенијата со кои скопскиот кривичен суд одби да им биде одземен пасошот на Никола ...
| | веќе видена | слични

Инспектори од просветна инспекција ја барале лиценцата за вештак за урбанизам на Мирослав Грчев. Грчев вели дека инсепкцијата е поврзана со ТНТ, случајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Група инспектори од повеќе агенции и инспекторати денеска во Архитектонскиот факултет бараа документи поврзани со работата на факултетот на случајот ТНТ – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривичниот суд не определи мерки за претпазливост за осомничените во „ТНТ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: