Обвинетите од „Левица“ пуштени од домашен притвор

9 копии

Четири дена по одлуката за укинување на мерката куќен притвор, членовите на Левица Здравко Савески и Владимир Куновски, попладнево го добиле писменото решение ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По 50 дена поминати во куќен притвор и по 4 дена поминати во чекање одлуката за укинување на куќниот притвор да стане правосилна - конечно можеме да излеземе ...
| | веќе видена | слични

Здравко Савески и Владимир Куновски и натаму се во куќен притвор и покрај тоа што во петокот судот им го укина куќниот притвор. „Четири дена по укинувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 773 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 470 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинетите од „Левица“ пуштени од домашен притвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: