Протест во Скопје за одлуката за аболиција


По пладневната блокада на 3 раскрсници во центарот на Скопје, Шарената револуција од 18 часот пред СЈО продолжува со секојдневните протести. Еве ја најавата за ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата „Франс прес“ на својот кавер на социјалните мрежи постави фотографија од „Шарената револуција“. Фотографијата е на Роберт Атанасовски. Информацијата ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Ќе се чаталиме до Слобода“, демонстрантите од движењето „Протестирам“ во вторник го започнаа протестот пред СЈО, а од таму се упатија кон зградата ...
| | веќе видена | слични

Протестниот марш кој започна пред СЈО продолжи кон Владата. Учесниците во анти владините демонстрации велат дека поради препреките на кои наидуваат на рутата ...
| | веќе видена | слични

На синоќешната Шарена револуција во Скопје беше дојде и 87 годишната баба Борка од Радишани која што дојде на денешните протести да ги подджи луѓето кои ...
| | веќе видена | слични

Со пораката „Ќе се чаталиме до слобода“, демонстрантите од „Шарената револуција” и денеска протестираа низ скопските улици. Беше бојадисана зградата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 134 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 121 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест во Скопје за одлуката за аболиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: