ССНМ бара менаџментот на „Телма“ да ја измени одлуката за отпуштање новинари

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) целосно се солидаризира со колегите на кои им се заканува отпуштање во ТВ Телма и апелира до ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната вест за дванаесетте професионални новинари кои беа прогласени за технолошки вишок од Телма, притоа оправдувајќи ја одлуката за укинувањето на ...
| | веќе видена | слични

Последните случувањата во Телма се смислена стратегија на менаџментот да ја исчисти информативната редакција од искусни и критички новинари, реагираат од ЗНМ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

По вчерашните информации дека телевизија Телма прогласила 12 новинари за технолошки вишок и притоа излезе со свој став дека укинувањето на работните места се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССНМ бара менаџментот на „Телма“ да ја измени одлуката за отпуштање новинари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: