Брена во солзи за Бата: Луѓето тешко се разделуваат од посебно саканите луѓе (ВИДЕО)


Велимир Бата Живоиновиќ ја изгуби битката со животот синоќа, а како што пишуваат медиумите во болницата во која ги помина последните денови „Свети Сава“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Внуката на Бата Живонивиќ ги расплака сите, таа беше многу поврзана со него и неговата смрт ја погоди многу. Денеска, еден ден по погребот на Барат, Дина ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доајенот на српскиот театар, Велимир Бата Живоиновиќ, е закопан на гробиштата во Белград, во алељата на великаните. Во вечното живеалиште го испратија неговото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велимир Бата Живојиновиќ почина на 23 мај, а зад себе остави доволно за никогаш да не биде заборавен.Легендарниот актер покрај големиот број улоги кои ги има ...
| | веќе видена | слични

Миљко Живковиќ, синот на легендарниот актер Бата, некогашниот стечаен управител на „Рад“ поради судскиот процес кој се води против него нема да може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 241 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пенатгон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 313 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 158 | | | веќе видена

Американската детска телевизиска станица „Никелодион“, синоќа запре да емитува програма во период од осум минути и 47 секунди. Толку долго афроамериканецот ...
сите 190 | | | веќе видена

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа од Институтот за јавно ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брена во солзи за Бата: Луѓето тешко се разделуваат од посебно саканите луѓе (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: