Кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата единствена потврдена од ДИК


Скопје, 15 мај 2016 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница едногласно одлучи кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалициските партнери ...
| | веќе видена | слични
14 копии
4 копии

Државната изборна комисија најави дека попладне во 17 часот ќе одржи седница. Членовите на ДИК ќе расправаат по Предлог заклучокот за запирање на сите ...
| | веќе видена | слични

Членовите на ДИК ќе расправаат по Предлог-заклучокот за запирање на сите понатамошни дејствија и активности  во насока на спроведување на предвремените ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
5 копии

Писмо до Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски со кое го известуваат дека на гласачкото ливче ќе има само една партија и дека тоа е надвор од Уставот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 436 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата единствена потврдена од ДИК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: