Mакедонија го чисти срамот


Градските власти почнаа да ги чистат спомениците оштетени од протестите организирани од Сорос СДСМ и Беса. Акцијата што ќе трае неколку денови ја спроведува ...
| | веќе видена | слични

Демонстрантите со импровизирани катапулти фрлаа балони со боја кон законодавниот дом, а обоен беше и пешачкиот премин пред Собранието во боите на виножитото, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вртоглави суми покажуваат дека наводните борци за слобода, чии апологети секојдневно протестираат на улиците под превезот зад некаква борба за слобода, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондацијата „Сорос“ освен тоа што има годишен буџет од фантастични 387.964,687 денари, или 5,3 милиони евра, тие покрај останатото, овие средства ги насочуваат ...
| | веќе видена | слични

Демонстрантите кои повеќе од еден месец протестираат против одлуката за избори на 5-ти јуни и бараат повлекување на аболицијата на претседателот Ѓорѓе Иванов ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дивите орди на СДСМ и СОРОС удрија по граѓаните. Повторно ги урнисаа со боја и графити спомениците во паркот „Жена борец“, кои совесните граѓани ги исчистија. ...
| | веќе видена | слични

Вандализираните културни обележја кои изминативе неколку недели беа уништени со боја од страна на демонстрантите на Шарената Револуција организирани од СДСМ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 521 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 275 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 302 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 341 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mакедонија го чисти срамот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: