НДМ останува во трка за изборите на 5 јуни


4 копии

Координаторите на пратеничките групи на ВМРО ДПМНЕ и на ДУИ, доцна попладнево поднесоа во процедура измени и дополнувања на шест закони, потврди за 24 вести ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Координаторите на пратеничките групи на ВМРО ДПМНЕ и на ДУИ, доцна попладнево поднесoа во процедура измени и дополнувања на шест закони. Според информациите до ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
5 копии

Писмо до Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски со кое го известуваат дека на гласачкото ливче ќе има само една партија и дека тоа е надвор од Уставот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 547 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 293 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 347 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НДМ останува во трка за изборите на 5 јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: