Мадридско финале во Лигата на шампионите


Фудбалскиот свет е во шок – Алваро Арбеола денес доби неверојатна прошка на „Сантијаго Бернабеу“, а Икер Касиљас минатото лето остана без поздрав. Реал Мадрид ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид и Манчестер Сити не понудија којзнае каква фудбалска претстава и на вториот полуфинален натпревар во Лигата на шампионите, а поради тоа ...
| | веќе видена | слични

Реал и Атлетико Мадрид по втор пат во последните три години ќе го одиграат славното „Мадрилењо“ во финалето од Лигата на шампионите, а таму ќе им суди ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мадридско финале во Лигата на шампионите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: