Соботка: Турција мора да ги исполни условите по укинувањето на визите

Визниот режим на ЕУ со Турција можно е да се либерализира само во случај кога ќе се исполнат сите потребни услови, напиша на Твитер чешкиот премиер Бохуслав ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ѝ порача на Европската унија дека нема да ги менува своите антитерористички закони заради безвизниот режим што го нуди ...
| | веќе видена | слични
24 копии
4 копии
4 копии

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Федерика Могерини денеска во Приштина честиташе на препораката за укинување визи за државјаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
9 копии
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соботка: Турција мора да ги исполни условите по укинувањето на визите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: