ДУИ: Ако нема избори на 5 јуни ја враќаме Владата со ВМРО-ДПМНЕ


2 копии

Во среда истекува и последниот рок кога по кој ќе се знае, дали и кој ќе учествува на предвремените парламентарни избори закажани за 5 јуни. До тогаш партиите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ останува на позициите изборите да се одржат на 5 јуни, а СДСМ бара тие да се одложат без да прецизира датум за нивно одржување. Партиски извори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аболицијата останува непремостливо прашање помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за воопшто да може четирите партии потписнички на договорот од Пржино да седнат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 370 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 324 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 365 | | | веќе видена

Oпозициската партија ВМРО-ДПМНЕ информира дека откако нивниот лидер Христијан Мицкоски даде поддршка на Израел, на правото на самоодбрана на Израел, тој се ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ: Ако нема избори на 5 јуни ја враќаме Владата со ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: