Собранието ги остави незаштитени заштитените сведоци


4 копии

Фирмата „Финзи“, чиј директор Коста Крпач минатата среда беше најден мртов во неговиот стан во скопски Центар, на директен или на индиректен начин е поврзана ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коста Крпач не бил причината поради која Специјалното јавно обвинителство барало измени во Законот за заштита на сведоци за да може да предлага и да бара ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопската полиција ги пребарува листинзите на телефонот на застреланиот Крпач, а во тек е и вештачење на пиштолот смит анд весон кој е најден до неговото тело ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство, МВР и Судот да ги дадат сите информации во врска со Коста Крпач и предметите во кои се јавувал како осомничен или сведок. ...
| | веќе видена | слични

Скопското јавно обвинителство кое ја истражува смртта на Коста Крпач кој беше најден мртов минатата недела, побарало податоци и документација за случајот од ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје доставило барања до Специјалното јавно обвинителство, до Министерството за внатрешни работи и до Основниот суд Скопје 1 да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Со ребалансот на Буџетот Владата предводена од СДСМ обезбедува заштеда на 200 милиони евра непродуктивни трошоци, обезбедува средства за производство на ...
сите 363 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 841 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 432 | | | веќе видена

„СДСМ да не молчи и да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле за средбите на Талат Џафери со лица од Чеченија кои претставуваат ризик за ...
сите 345 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 480 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието ги остави незаштитени заштитените сведоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: