Црн викенд во Скопје: Мајка го пронајде синот мртов на Партизанска

2 копии

Трагедија викендов го потресе Скопје. Вчера во 18 часот 70-годишната С.К. пријавила дека на булеварот „Партизански Одреди“ во нејзиниот дом го пронашла починат синот. Според податоците од полицијата, се работи за 44-годишниот Александар К. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција која ќе покаже во какви околности настапила смртта.
| | веќе видена | слични
10 копии

Ноќва во 02.12 часот во атарот на с.Сливово, општина Дебарца, кај местото викано Даб, Т.Т. го пронашол починат Љубе П. (64) од Охрид. Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без видливи траги на насилство. Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција во текот на денот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Охриѓанец ноќеска околу 2 часот по полноќ бил пронајден мртов во село Сливово, општина Дебарца, кај местото Даб. Телото на починатиот шеесет и четиригодишен Љубе го пронашол случаен минувач кој го пријавил случајот во полиција. Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без видливи траги на насилство. Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција во текот на денот. The post Охриѓанец пронајден мртов во село Сливово appeared first on Актуелно24.мк .
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес, во 2.12 часот утрото, во атарот на село Сливово, општина Дебарца, на месноста викана „Даб“, било пронајдено телото на 64-годишниот Љубе П. од Охрид. Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без видливи траги на насилство. Извршен е увид, а по наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција во текот на денот. извор:OhridNews
| | веќе видена | слични

Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без видливи траги на насилство. Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција во текот на денот.
| | веќе видена | слични

Рано утрово било пронајдено безживотното тело на 64-годишен охриѓанец.На 19 април во 2.12 часот во атарот на село Сливово, општина Дебарца, кај месноста „Даб“, Т.Т. го пронашол починат Љубе П. (64) од Охрид.Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без видливи траги на насилство.Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција во текот на денот.
| | веќе видена | слични

Трагедија во Македонија. Во 2 часот и 12 минути синоќа во атарот на селото Сливово во општина Дебарца, на местото викано „Даб“, Т.Т. го пронашол починат 64-годишниот Љубе П. од Охрид. Според податоците од полицијата, екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт без видливи траги на насилство. Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција во текот на денот.
| | веќе видена | слични
6 копии

Околу 14 часот и 20 минути во текот на вчерашниот ден, страшен настан ја потресе Македонија. Во полициската станица „Чаир“, од екипа на Итната помош било пријавено дека во селото Волково 54-годишниот Ж.У. од Скопје со поливање на непозната течност се самозапалил. Според податоците од полицијата, истиот се здобил со изгореници во пределот на главата и телото по што бил префрлен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.
| | веќе видена | слични
4 копии

Црн викенд во Македонија, трагедиите се нижат една по друга. Во текот на овие три дена се случија голем број несреќи кои завршија трагично. Пред три дена во 18 часот 70-годишната С.К. пријавила дека на булеварот „Партизански Одреди“ во нејзиниот дом го пронашла починат синот. Според податоците од полицијата, се работи за 44-годишниот Александар К. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција која ќе покаже во какви околности настапила смртта. Исто така, истиот ден во 05 часот и 50 минути во Полициската станица Битола, 55-годишниот Б.М. од Битола пријавил дека го претепал неговиот татко. За жал, од ударите 82-годишниот Трајко М. го загубил животот. И вчера како и завчера голем број трагедии ја потресоа македонската јавност. Околу 15 часот од екипа на Итната медицинска помош Скопје било пријавено дека на улицата „Михаил и Ефтихиј“ во Скопје било пронајдена почината 53-годишната Милица М. Жената во станот живеела како подстанар. Од страна на лекар констатирана била смрт без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ж.У. (54) од скопското село Волково, се самозапалил полевајќи се со непозната запалива течност. Како гори, го забележал минувач, кој веднаш повикал Брза помош и човекот под итно бил пренесен во Центарот за изгореници во градската пошта болница “Свети Наум Охридски”. Според информациите на лекарите, тој има изгореници по главата и по телото. По укажаната лекарска помош, Ж.У. – поради сериозноста на повредите, бил задржан на понатамошно лекување. Случајот во полиција бил пријавен од Итната медицинска помош. Од досегашната истрага е утврдено дека инцидентот се случил околу 14 часот во саботата, кога Ж.У. кој, како што дознаваме, боледувал од тешка болест, без да биде забележан од најблиските од семејството, наполнил шише, најверојатно, со бензин и се упатил кон резервоарот за вода. Таму тој врз себе ја истурил течноста и потоа со запалка се потпалил. Неговото тело пламнало. Пламенот и гласното офкање го забележал минувач, кој се обидел да го спаси човекот во пламен. Откако го изгаснал огнот, тој веднаш се јавил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Картелот на власт на чело со Зоран Заев си поигрува со трагедијата на семејствата на масакрираните момчиња кај Смилковско Езеро и ја манипулира целата јавност, ...
сите 287 | | | веќе видена

Сплетот чочеци, плех музиката, лепењето пари по трубачи налик на свадба ја намсејаа и запалија македонската јавност. Отворењето на новата автопатска делница, ...
сите 213 | | | веќе видена

Охрид, 23. април 2018 (ИНПРЕС) – Регионална депонија ќе има и мора да има, посебно од аспект на општината, проблемот е само локацијата, нешто што секако ги ...
сите 56 | | | веќе видена

Има позитивни чекори, но, останува долг пат да се помине, соопшти Белата куќа, во пресрет на средбата Трамп - Кинг Јонг Ун Белата куќа вели дека крајна цел на ...
сите 229 | | | веќе видена

Чеченскиот лидер, Рамзан Кадиров, ги негира обвинувањата дека во Чеченија има кршење на човековите права велејќи дека тамошната ситуација е многу подобра ...
сите 94 | | | веќе видена

Никола Цветкоски од ВМРО-ДПМНЕ во изјава за медиумите рече дека тоа што вчера се случуваше во тунелот на автопатот Демир Капија – Смоквица било трагикомично.– ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црн викенд во Скопје: Мајка го пронајде синот мртов на Партизанска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: