На раце ми умре

ГЛУМЕЦОТ САШКО КОЦЕВ ЗА ШОКОТ ПО НЕНА ДЕЈНАТА СМРТ НА ГОЛЕМИОТ РЕЖИСЕР ТОМАЖ ПАНДУР "На раце ми умре", едвај ни одговори актерот Сашко Коцев, по вчерашниот шок ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Денеска во 14 часот во Македонски народен театар во репетиционата сала се одржа читачка проба за претставата „ Крал Лир“ во чест на режисерот Томаж Пандур. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на општина Гостивар и генерален секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари вечерва во Тема на денот во Сител телевизија, истакна дека ...
сите 306 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 133 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 185 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На раце ми умре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: