ВМРО-ДПМНЕ: Фридом Хаус е финансирана од СОРОС

2 копии

Македонија бележи драматичен пад во демократските стандарди, соопшти организацијата „Фридом хаус“ во новиот извештај „Нации во транзиција“. Земјава назадува во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Најновиот Извештај на угледната меѓународна организација „Фридом Хаус“ јасно и недвосмислено потврдува дека поради хибридниот режим на Никола Груевски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 306 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Фридом Хаус е финансирана од СОРОС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: