Ќе се обидам да го просветлам Трајко Вељановски кој го заборавил правото


Трајко Вељановски кај Мишко Иванов на 24 Вести во врска со поништувањето на решенијата на министрите за внатрешни и за труд, изјави дека Владата, согласно со ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од средбата со новинарите, Заев, беше прашан да ја коментира ситуацијата откако од вторникот на сила стапи суспендирањето на одлуките на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако се дрзне Уставниот суд да го укине Специјалното јавно обвинителство (СЈО)за дела произлезени од нелегално прислушуваните телефонски разговори, граѓаните и ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи функционира нормално бидејќи овластувањата и надлежноста на министерот не се доведени во прашање туку доведени се во прашање ...
| | веќе видена | слични

Во однос на состојбите по понудената оставка на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и состојбите во работата на Министерството по вчерашното ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција изјави дека министрите во оставка, кои доаѓаат од редовите на неговата партија водат правна битка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се обидам да го просветлам Трајко Вељановски кој го заборавил правото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: