Меѓународните претставници бараат: Сите да работат за исполнување на условите за фер избори


Европската унија и САД браат партиите во Македонија да се фокусираат на обезбедување услови за фер избори. АМбасадороте Орав и Бејли во заедничка изјава ги ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии

Роберт Валтер, поранешен известувач за постмониторинг-дијалогот на Македонија и потпретседател на Парламентарното собрание на Советот на Европа од 2010 до 2015 ...
| | веќе видена | слични

СДСМ да учествува на изборите на 5ти јуни зашто бојкотот ќе биде неодговорен чекор, порачува поранешниот потпретседател на Парламентарното Собрание на Советот ...
| | веќе видена | слични

Опозицискиот бојкот на изборите на 5 јуни, би можел да биде ризичен за напредокот на Македонија во евроатлантските интеграции, вели поранешниот потпретседател ...
| | веќе видена | слични

– Ги повикувам сите политички партии, а особено СДСМ, да учествуваат на изборите на 5 јуни. Верувам дека бојкотот на изборите од страна на СДСМ и другите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународните претставници бараат: Сите да работат за исполнување на условите за фер избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: