Претседателот на УО на австриска Хипо банка поднесе оставка по панамските документи


Претседателот на управниот одбор на австриската банка „Хипо форарлберг“, Михаел Грамер поднесе оставка од функцијата, откако името на банката се појави во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Панамската полиција синоќа започна претрес во канцелариите на адвокатската фирма „Мосак Фонсека“, што се наоѓа во центарот на скандалот со избегнување даноци, ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници по наредба на панамското обвинителство за гонење на организиран криминал изврши претрес во канцелариите на Адвокатската канцеларија “Мосак ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Панама го пребарала седиштето на адвокатската канцеларија „Мосак Фонсека“, пренесе ББС. Откритијата на Меѓународниот конзорциум за истражувачки ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Панама спроведе рација во седиштето на адвокатската фирма во фокусот на масовно истекување податоци, објави БиБиСи. Обвинителите изјавија дека ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот швајцарски банкар кој стана познат откако откри важни информации за американски државјани обвинети за пари во Швајцарија, изјави дека според него ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Тајните агенти на неколку земји, вклучувајќи ги и агентите на ЦИА, ги користеле услугите на панамската адвокатска фирма „Мосак Фонсека" за да ги прикријат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на УО на австриска Хипо банка поднесе оставка по панамските документи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: