Ердоган: Турција ќе го поддржува Азербејџан „до крај“

5 копии

Русија е подготвен да игра посредничка улога во решавањето на конфликтот во Нагорно Карабах, и главно е тој да не се дозволи да премине во „жешка фаза“, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ја обвинил Русија за мешање во судирот помеѓу Азербејџан и ерменските сепаратистички сили во Нагорно-Карабах. ...
| | веќе видена | слични

Најжешкиот судир меѓу Ерменија и Азербејџан за регионот Нагорно-Kарабах, кој изби во текот на викендот, поттикнува загриженост дека замрзнатиот конфликт би ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин денеска телефонски разговарал со претседателите на Азербејџан и Ерменија, Илхам Алиев и Серж Саркисјан, повикувајќи ги двете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

„Велат дека тие договори не ги признаваат и ако дојдат на власт ќе ги поништат, наместо да ги отворат и да видат што пишува во нив, дека Македонци постојат, ...
сите 579 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 241 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Турција ќе го поддржува Азербејџан „до крај“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: