Вардар избори 1/4 финале во ЛШ


2 копии

Регионалната ракометна СЕХА лига, во пресрет на завршниот турнир, кој од 1 до 3 април, ќе се одржува во Вараждин, ги објави имињата на оние кои го обележале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За најдобар ракометар (МВП) оваа сезона во регионалната СЕХА лига е прогласен бекот на Веспрем, Момир Илиќ.Во идеалниот тим има двајца вардарци, а македонскиот ...
| | веќе видена | слични

За МВП на сезоната е прогласен бекот на Веспрем, Момир Илиќ, но заедно со него во идеалниот тим се Арпад Штербик, Тимур Дибиров и Илија Абутовиќ. Штербик ...
| | веќе видена | слични

Пред стартот на Фајнлфор турнирот, кој викендов се игра во Вараждин, Хрватска, играчите и тренерите на клубовите учесници во СЕХА лигата го реализираа својот ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Вардар кои беа дел од натпреварот во Брест против Мешков пристигнаа во Вараждин, тимот ќе се комплетира утре.Вардарци полека се собираат во ...
| | веќе видена | слични

Поради обврските во Лигата на шампионите, Мешков Брест и Вардар го одиграа меѓусебниот натпревар на три дена до полуфиналните соочувања на фајналфор-турнирот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 548 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 186 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар избори 1/4 финале во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: