Започна празнењето на Идомени, бегалците се транспортираат во околните кампови


Во попладневните часови биле испратени првите 20 автобуси. Контрадикторно на одлуката од последниот самит на ЕУ е денешната изјава на членови на УНХЦР кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Најмалку седум лица се повредени во судирите кои избија помеѓу неколку стотина сириски и авганистански бегалци и мигранти во пристаништето Пиреј на југоистокот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бегалците почнаа насилно да се пресметуваат со грчката полиција на Идомени, откако таа почна да ги враќа кон внатрешноста. Тие насилно сакаат да влезат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седуммина лица се повредени во вчерашните судири помеѓу сириските и авганистанските бегалци и мигрантите на пристаништето во Пиреја, Грција, јавува Катимерини. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 1.500 мигранти и бегалци протестираа пред зградата на Европската Комисија во центарот на Атина поради договорот помеѓу Европската Унија и Турција, што во ...
| | веќе видена | слични

Уште неколку дена и Македонија конечно би можела малку да се ослободи од мигрантскиот хаос. Притисокот за илегално минување на Македонската граница ќе трае до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес конференција Тера телевизија го праша министерот за здравство Венко Филипче каква е подготвеноста на Клиниката во Битола ( кадровски и со ...
сите 771 | | | веќе видена

Северна Македонија утре за прв пат ќе учествува на состанокот на НАТО како полноправна членка како другите 29 земји во Алијансата. Поради состојбата со ...
сите 62 | | | веќе видена

Концептот за одложување на кредитите е добар, и тоа е помошта што треба на граѓаните и на фирмите да им ја понудиме во овој момент. Тоа е помош од државата, ...
сите 550 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 295 | | | веќе видена

Сите пациенти кои се детектираат како позитивни на тестовите на анти тела кои ги прави Систина, задолжително треба да направат тест за присуство на вирусот во ...
сите 180 | | | веќе видена

Кочанската полиција поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против лице од Кочани кое на социјалните мрежи проширило лажна вест дека е ...
сите 114 | | | веќе видена

Министерката за финансии Нина Ангеловска кажа дека граѓаните ќе си ги добијат парите од фискалните сметки што ги скенирале во рамки на проектот „Мој ДДВ“, ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна празнењето на Идомени, бегалците се транспортираат во околните кампови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: