Што всушност се случуваше во Липково и Арачиново вчера?


Не се регистрирани терористички групи во реонот на Арачиново и во кумановско-липковскиот регион, а акцијата што ноќта меѓу петокот и саботата ја презеде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во воздух хеликоптери, на земја специјалци во борбена готовност и оклопни транспортери. Ова беше прва голема полициска акција откако Спасовски е министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако вчера министерот Спасовски тврдеше дека специјалци и хеликоптер кренал за да дејствува превентивно, тогаш превенцијата траеше помалку од едно деноноќие, ...
| | веќе видена | слични

Во липковскиот крај нема човек кој не раскажува за засилените полициски сили кои во петокот го чешлаа овој крај. Акцијата заврши, но остана стравот. Ако вчера ...
| | веќе видена | слични

Денеска на влезот и излезот во скопско Арачиново немаше пунктови на полицијата. Но, низ селото забележавме како поминаа неколку полициски џипови кои се упатија ...
| | веќе видена | слични

По информациите за криумчарење мигранти и криминални групи кои ги рекетираат и илегално пренесуваат преку границата со Србија и Косово, полицијата со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорката на охридската болница, Славица Малеска во изјава за „А1он“ вели дека не гледа вина кај неа за случувањата со стружанката која почина од ...
сите 236 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 589 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите, вели во интервју ...
сите 519 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР.Во рамките на предвидените ...
сите 367 | | | веќе видена

Земјите-членки одлучија да ги отворат преговорите со Северна Македонија. Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него. Брзината ...
сите 258 | | | веќе видена

Празни улици, затворени продавници и маркети, ваква е сликата попладнево во Скопје откако Владата како една од мерките за борба против коронавирусот донесе ...
сите 145 | | | веќе видена

Стратешките цели се реализираат. Станавме членка на НАТО и почнавме преговори за членство во ЕУ, изјави на прес-конференција, пратеникот од СДСМ, Хари ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што всушност се случуваше во Липково и Арачиново вчера?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: