62 Лица загинаа при пад на авион во Русија


2 копии

Ана била еден од патниците во авионот кој летата од Дубаи до југот на Русија и кој не стигнал до аеродромот. Се урнал и во таа прилика загинале сите 62 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е последното селфи на младата патничка која го постираше на социјалните мрежи, откако седна на своето место пред да полета авионот на Флај Дубаи. Мејк ап ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Неколку минути пред полетување на авионот, руска шминкерка Ана Сергејева (25) се фотографирала, а потоа ја споделила фотографијата на социјалните мрежи не ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пилот на компанијата Флај Дубаи чиј авион се урна во Русија изјавил дека пилотите во таа компанија се исцрпуваат и “работат до смрт“. Инцидентот со ...
| | веќе видена | слични

Сакала со селфи да ја сподели среќата дека се враќа кај своето семејство, но по два часа од објавувањето на фотографијата авионската несреќа и пресуди Една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија спроведува специјална воена операција за да ги заштити Русите и оние граѓани кои зборуваат руски јазик, а кои се угнетувани од Украина со кршење на сите ...
сите 214 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 152 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 70 | | | веќе видена

Процесот на уставни измени ќе започне пред летото. Очекуваме да биде успешен, а изборите ќе бидат во редовен термин, средина на наредната година. Важно да се ...
сите 363 | | | веќе видена

Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
сите 78 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 121 | | | веќе видена

Белорусија денеска одговори дека одлучила да го прифати руското тактичко нуклеарно оружје по долгогодишниот притисок од САД и нивните сојузници, насочен кон ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, Љупчо Николовски кажа дека цената на кромидот достигнува до 100 денари за килограм, иако неговата реална цена е двојно пониска, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

62 Лица загинаа при пад на авион во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: