Груевски: Рудниците Тораница и Злетово добиваат нов инвеститор што ќе значи работа за над 900 вработени

Вработени во рудницита за олово и цинк во Крива Паланка и Пробиштип се во неизвесна ситуација во однос на нивната егзистенција. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола ...
| | веќе видена | слични

На преставувањето ќе присуствуваат и раководството на бугарската компанија „Минстрој“, градоначалниците на општините Пробиштип и Крива Паланка Тоневски и ...
| | веќе видена | слични

Новиот концесионер за експлоатација на олово-цинкова руда во рудниците „Тораница“ и „Злетово“ – бугарската компанија „Минстрој“ денеска ќе биде претставена во ...
| | веќе видена | слични

Бугарската компанија „Минстрој“ ја доби концесијата за експлоатација на олово-цинкова руда од рудниците „Тораница“ и „Злетово“, соопштија од Владата. Ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата вчера одлучила бугарската компанија „Минстрој“ да биде новиот концесионер за експлоатација на олово-цинкова руда во рудниците „Тораница“ и „Злетово“ и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарската компанија „Минстрој” и официјално е новиот концесионер на рудниците за олово и цинк Злетово и Тораница. Оваа одлука била изгласана на вчерашната ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчерашната седница ги потврди резултатите од лицитацијата за концесијата за рудниците Злетово и Тораница. Бугарската компанија „Минстрој” и ...
| | веќе видена | слични

Има ли скандал во изборот на концесионер за експлоатација на олово-цинкова руда во „Тораница“ и „Злетово“? Српската компанија „Металфер“ и британската „Минеко“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија спроведува специјална воена операција за да ги заштити Русите и оние граѓани кои зборуваат руски јазик, а кои се угнетувани од Украина со кршење на сите ...
сите 214 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 152 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 70 | | | веќе видена

Процесот на уставни измени ќе започне пред летото. Очекуваме да биде успешен, а изборите ќе бидат во редовен термин, средина на наредната година. Важно да се ...
сите 363 | | | веќе видена

Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
сите 56 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 121 | | | веќе видена

Белорусија денеска одговори дека одлучила да го прифати руското тактичко нуклеарно оружје по долгогодишниот притисок од САД и нивните сојузници, насочен кон ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, Љупчо Николовски кажа дека цената на кромидот достигнува до 100 денари за килограм, иако неговата реална цена е двојно пониска, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Рудниците Тораница и Злетово добиваат нов инвеститор што ќе значи работа за над 900 вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: