Утре променливо облачно, со локален дожд, на планините слаб снег


6 копии

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од шест до 12 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 11 степени. Слаб локален дожд ќе има и во среда, а потоа во наредните денови ќе преовладува стабилно и суво време. 
| | веќе видена | слични
5 копии

Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната  од 12 до 17 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 15 степени. И во недела ќе се задржи слично време со утринска температура од минус четири до четири, а дневната од 10 до 17 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сончево време со мала до умерена облачност нè очекува за време на викендот. Утре ќе дува умерен на моменти засилен северен ветер долж Повардарието. Во понеделник попладне ќе има локален слаб дожд, а од среда се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд. Дневната температура до вторник ќе биде во пораст.
| | веќе видена | слични
14 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во југозападниот дел од земјава ќе има зголемена облачност и краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од 10 до 16 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 13 степени. Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.
| | веќе видена | слични
5 копии

Во текот на денешниот ден времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне на југозапад со услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец.Утринските температури ќе се движат од -2 до 3 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 7 до 16 степени.Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 12 степени.
| | веќе видена | слични

Планината Водно е сместена во јужниот дел на Скопската котлина. Водно има поволна географска положба и е најпосетуваната локација во Македонија, градот Скопје. Највисоката точка на Водно е врвот Крстовар, 1066m. Климата на Водно е пријатна, типично планинска. Во различни периоди од годината климата е многу различна така да средната температура е 23 Со. Водно може да се пофали со еден мини-водопад од страна на селото Долно Соње кој е висок окулу 15 метри и е поактивен на пролет, кога се топи сежната покривка. Утре времето ќе биде сончево со температура до 14 степени. Одлично за планинарење или прошетка со велосипед. Нека оваа сабота биде поинаква од сите други.
| | веќе видена | слични

Во претпладневните часови ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност, околу пладне облачноста ќе се зголемува. Во попладневните часови ќе опреовладува пронемнливо облачно, во крајните југозападни западни делови со услови за слаб локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Највисоката дневна температура ќе се движи во интервалот од 10 до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југозападен ветер. Највисоката температура ќе достигне до 13 степени. Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво, освен утре во попладневните часови во западните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. В недела и в понеделник ќе преовладува сончево и релативно топло време, а во вторник повторно се очекува зголемување на облачноста, а кон крајот на денот и врнежи од дожд.
| | веќе видена | слични

Времето денеска во предпладневните часови сончево со мала до умерена локална облачност, која околу пладне ќе се зголемува, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.Во попладневните часови ќе преовладува пронемнливо облачно време, во крајните југозападни западни делови со услови за слаб локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.Највисоката дневна температура ќе се движи во интервалот од 10 до 16 степени.Куманово и околината денеска ќе имаат можност да уживаат во малку повеќе сончеви периоди, но сепак на момент присутна ќе биде и облачноста, која претежно во вечерните часови ќе се зголеми, но нема да донесе нови врнежи. Максималната дневна температура ќе се искачи до 13-от, а минималната во текот на ноќта ќе се спушти до еден степен во позитива.Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво, освен утре во попладневните часови кога во западните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. В недела и в понеделник ќе преовладува сончево и релативно топло време а во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла која понекаде видливоста ќе ја намали за помалку од 100 метри. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Во попладневните часови во крајните западни и југозападни предели зголемување на облачноста со услови за слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува доумерен слаб југоисточен и југозападен ветер. Утринските температури од -4 до 4 степени, додека пак максималните дневни ќе достигнат до 7 односно до 17 степени. Во Скопје во утринските часови ќе има појава на магла, во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачносте и потопло. Слаб југоисточен ветер. Утринската температура од -1 степен, а максималната дневна до 15 степени.
| | веќе видена | слични

Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од 10 до 16 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 13 степени. Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гостин во последниот блок на Студио 1 беше Дејан Саздовски пилот и експерт за цивилна авијација, кој со домаќинот Сашо Ордановски зборуваше на тема: Зошто ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска, на социјалната мрежа напиша дека немала партиски штаб и дека таа е надпартиски кандидат, а ...
сите 214 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 225 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна ...
сите 103 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 157 | | | веќе видена

Денеска во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Во среда ќе има зголемена облачност со локални врнежи ...
сите 161 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 285 | | | веќе видена

Зинедин Зидан побарал ангажман на Садио Мане, но Флорентино Перез има други планови и праќа емисари во Париз да опипаат терен за рекорден трансфер на Килијан ...
сите 219 | | | веќе видена

Докторката Бенди Ли, од универзиетот Јејл, собрала 27 ренимирани експерти од областа на психијатријата, а секој од нив имал една задача - да го анализира ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре променливо облачно, со локален дожд, на планините слаб снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: