Експерти: Избирачкиот список алиби на СДСМ за изборниот пораз


5 копии

СДСМ продолжува со манипулациите за избирачкиот список, поради страв од изборите. Експертската, но и целокупната јавност знае дека за избирачкиот список како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државната изборна комисија ја завршила вкрстената проверка на податоците и извештајот од проверката ќе го разгледа на седница што ќе се одржи в среда. Веднаш ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Kолку всушност се измени Избирачкиот список изминативе години за тој да стане основа за обвинувањата на СДСМ да не ги признава резултатите од последните ...
| | веќе видена | слични

Податоците од Државната изборна комисија за досегашниот број избирачи покажува еден апсурд – неколкукратно поголеми промени биле правени од 2002 до 2006 година ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

По он-лајн проверките на избирачкиот список станува повеќе од сигурно и нужно дека списокот мора да се чисти со теренска проверка. Тоа го заклучија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

НОВ РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови ...
сите 356 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 221 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски е позитивен на ковид-19 и e хоспитализиран на Инфективната клиника, а неговата состојба е стабилна. Рашковски ...
сите 394 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска организира протести во пет градови поради големото загадување на воздухот. Протестите ќе започнат во 19 часот, а ќе се одржуваат во Скопје ...
сите 90 | | | веќе видена

Советникот на премиерот Зоран Заев, Марјан Забрчанец, на својот Фејсбук профил посочува дека денеска се тестирал и испаднал позитивен на коронавирус.
сите 75 | | | веќе видена

Германија повторно потенцира дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија до крајот на ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експерти: Избирачкиот список алиби на СДСМ за изборниот пораз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: