Кери и Лавров со воздржан оптимизам во однос на почитувањето на примирјето во Сирија

Американскиот државен секретар Џон Кери и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров се согласија дека првите информации за почитување на прекинот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Борбата против Исламската држава во Сирија продолжува затоа што џихадистите не се опфатени со руско-американскиот договор за примирје во оваа земја. Сириската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Џон Кери го нагласија значењето на воената координација меѓу Русија и САД заради ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија и натаму заговара влегување на копнени сили во Сирија. Саудијците истакнуваат дека во врска со тоа прашање веќе се разговара во Брисел. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Последните информации од Сирија за почитување на прекинот на огнот од страна на режимот на Асад даваат надеж, изјави вчера портпаролот на Стејт департментот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 289 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 375 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 445 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 237 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кери и Лавров со воздржан оптимизам во однос на почитувањето на примирјето во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: