CNN откри во Сирија поопасни терористи од ДАЕШ

6 копии

Над 1.200 бунтовници од сириската провинција Дераа потпишаа спогодба со сириските власти за прекин на огнот, информира ТАСС. Над 1.200 бунтовници од сириската ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии

Турските вооружени сили вчера грантираа позиции на „Исламската држава“ во Сирија, каде од саботата стапи во сила договорот за прекин на огнот, објавија ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
4 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека нестабилното примирје во Сирија воглавно се почитува, но изрази загриженост поради трупање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

200 илјади дози од кинеската вакцина до 28 април ќе пристигнат во државата. Подготвуваме спортски сали за вакцинирање во Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, ...
сите 268 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 269 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче по редовната утринска координација со директорите на клиниките соопшти дека бројот на хоспитализации во болниците, се ...
сите 100 | | | веќе видена

Над десет милиони евра во шестиот пакет на економски мерки ќе бидат наменети за помош на туристичко угостителскиот сектор, најави денеска министерот за ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

CNN откри во Сирија поопасни терористи од ДАЕШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: