„Рош Македонија“ донира средства за реновирање на ЈЗУ Универзитетска клиника за хематологија

7 копии

„Рош Македонија“ донираше 320.000 денари за реновирање на ЈЗУ Универзитетска клиника за хематологија во Скопје. Донацијата од „Рош“ – една од водечките фармацевтски компании во Македонија – се состои од квалитетна медицинска опрема, сервисирање на старите столови за примање хемотерапија, набавка на нови столови за примање хемотерапија, набавка на држачи за инфузиска терапија и санирање на Дневната болница. „Нашата клиника секојдневно се труди да им излезе во пресрет на сите пациенти и да ги задоволи нивните потреби. Но, бројот на пациенти со малигни хематолошки болести што се лекуваат на Клиниката е во постојан пораст, па поради тоа се појави потреба од подобрување на условите во Дневната болница. „Рош“, како партнер од доверба во здравството, ја согледа нашата потреба и ни помогна во поддршката на болните со хематолошки малигни болести што се лекуваат на нашата клиника. Во мое лично име и во име на организациската директорка, дипл. екон. Маја Дерменџиев, и на сите вработени во Универзитетската клиника за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Станува збор за донација во вредност од 320.000 денари. „Нашата клиника секојдневно се труди да им излезе во пресрет на сите пациенти и да ги задоволи нивните потреби. Но, бројот на пациенти со малигни хематолошки болести што се лекуваат на Клиниката е во постојан пораст, па поради тоа се појави потреба од подобрување на условите во Дневната болница, изјави медицинскиот директор на Клиниката, проф. д-р Лидија Чевреска и изрази благодарност за донацијата. Донацијата е од фармацевтската компанија „Рош Македонија“.
| | веќе видена | слични
14 копии

Универзитетската клиника за хематологија доби медицинска опрема, сервисирани стари столови за примање хемотерапија, нови столови за примање хемотерапија, држачи за инфузиска терапија и санирање на Дневната болница.Универзитетската клиника за хематологија доби медицинска опрема, сервисирани стари столови за примање хемотерапија, нови столови за примање хемотерапија, држачи за инфузиска терапија и санирање на Дневната болница.Станува збор за донација од фармацевтската компанија „Рош Македонија", во вредност од 320.000 денари.Нашата клиника секојдневно се труди да им излезе во пресрет на сите пациенти и да ги задоволи нивните потреби. Но, бројот на пациенти со малигни хематолошки болести што се лекуваат на Клиниката е во постојан пораст, па поради тоа се појави потреба од подобрување на условите во Дневната болница, изјави медицинскиот директор на Клиниката, проф. д-р Лидија Чевреска и изрази благодарност за донацијата.
| | веќе видена | слични

Останато

Смешно и жално е што после четири месеци од добивање на сите докази за случајот Рекет, Заев дозволи УЈП да влезе во контрола на невладините организации на Боки ...
сите 753 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 382 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Рош Македонија“ донира средства за реновирање на ЈЗУ Универзитетска клиника за хематологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: