Додека трае примирјето, Асад би спровел избори


Рускиот претседател Владимир Путин ништо не ѝ остава на случајноста, тој лично отишол во инспекција на серија нови оклопни возила наменети за специјалните сили ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Американскиот државен секретар Џон Кери и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров се согласија дека првите информации за почитување на прекинот на ...
| | веќе видена | слични

Исламистите се мотивираат во социјалните мрежи со своите воени успеси Сириското крило на меѓународната терористичка мрежа “Ал Каеда” – “Џебхат ан Нусра” одби ...
| | веќе видена | слични

САД ќе продолжи со соработката со другите земји во борбата против тероризмот Според претседателот на САД Барак Обама за прекин на воените дејствија во Сирија ...
| | веќе видена | слични

Работната група за прекинот на огнот во Сирија, предводена од Русија и САД, го изнесе во саботата во Женева „позитивниот биланс“ од состојбата, објавија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 438 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 219 | | | веќе видена

Барањето за финансиска поддршка за исплата на плати на работниците за февруари и март 2021 година „образец БФП-ИП/3″ е поставено на платформата на УЈП е-даноци ...
сите 240 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 273 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека трае примирјето, Асад би спровел избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: