Додека трае примирјето, Асад би спровел избори


Рускиот претседател Владимир Путин ништо не ѝ остава на случајноста, тој лично отишол во инспекција на серија нови оклопни возила наменети за специјалните сили ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Американскиот државен секретар Џон Кери и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров се согласија дека првите информации за почитување на прекинот на ...
| | веќе видена | слични

Исламистите се мотивираат во социјалните мрежи со своите воени успеси Сириското крило на меѓународната терористичка мрежа “Ал Каеда” – “Џебхат ан Нусра” одби ...
| | веќе видена | слични

САД ќе продолжи со соработката со другите земји во борбата против тероризмот Според претседателот на САД Барак Обама за прекин на воените дејствија во Сирија ...
| | веќе видена | слични

Работната група за прекинот на огнот во Сирија, предводена од Русија и САД, го изнесе во саботата во Женева „позитивниот биланс“ од состојбата, објавија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 549 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 580 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 183 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 382 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 331 | | | веќе видена

Заев и Николовски не може да се борат против корупцијата, зошто тие се извор на корупција. Нема крими афера во која не се спомнува Заев или некој негов близок ...
сите 201 | | | веќе видена

Владата најавува ново задолжување преку еврообврзница од 700 милиони евра. Овие пари власта ќе ги позајми пред изборите со што се спрема за нов поткуп. Заев со ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека трае примирјето, Асад би спровел избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: