Иванов: Македонија нема да се претвори во семафор за мигрантите


6 копии

Неопходно е институциите да функционираат, со цел Македонија да се справи со предизвиците што не очекуваат, особено во контекст на мигрантската криза, порача ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Иванов е дециден дека Македонија не може да биде надворешна граница на ЕУ и апелираше до политичарите да се придржуваат до договорот потпишан во ...
| | веќе видена | слични

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ НА ВЕЧЕРА СО ТУСК И ЈУНКЕР ВО ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ ВО БРИСЕЛ Македонскиот претседателот Ѓорге Иванов, на работната вечера со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
4 копии

Добрата соработка на Македонија со европските институции во бегалската криза ја подобрува сликата на соседната земја во Брисел и во другите европски ...
| | веќе видена | слични

-„Политичките лидери во Македонија преземаа одговорност за справување со политичката криза и го ставија својот потпис на документот кој мора тие да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов: Македонија нема да се претвори во семафор за мигрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: