И јас сум `Македонец и јас сум од Пустец“ поддршка за Едмонд Темелко


2 копии

Интересно, тоа е човекот поради кого во времето на „Глобал“ СДСМ протестира пред судот. Па потоа човекот кој не се јавуваше секоја недела во судот поради „Пуч“ ...
| | веќе видена | слични

Без никаков судски налог, со дрско однесување на полицијата раководена од СДСМ Катица Јанева го уапсила единствениот македонски градоначалник во Албанија. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи нема одговор дали полицијата имала судски налог за приведување на градоначалникот на Пустец, Едмон Темелко, кој тврди дека при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту Катица Јанева, ниту Ленче Ристоска, ниту Фатиме Фетаи не споменаа бројка на гласачи кои според нив се спорни на прес-конференцијата која ја одржаа во ...
| | веќе видена | слични

Разликата во освоените гласови меѓу ВМРО ДПМНЕ и СДСМ во континуитет се движи од 150.000 до 200.000 гласа разлика. На пример по вториот круг од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Колку гласови се спорни според обвинението на Специјалното јавно обвинителство во случајот кои тие го нарекоа „Титаник“?! Оваа бројка не беше изнесена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 336 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 153 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 409 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И јас сум `Македонец и јас сум од Пустец“ поддршка за Едмонд Темелко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: