По повод Св. Трифун, Сковин ги закрои своите лозја

15.02.2016 Веќе 24 години по ред лозарите и овоштарите од виничкиот крај своите искуства од лозарството и овоштарството за годината што изминала ги ...
| | веќе видена | слични

Православните христијани вчера го прославија празникот "Св.Трифун" со желба за добро здравје и богат, квалитетен род на лозјата. Според народните верувања, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со желби за квалитетен род и бериќетна винска година, вчера започна закројувањето на лозовите насади на винарската визба Тиквеш на локалитетот Лепово, коешто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 451 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 312 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Руската полиција го уапси опозицискиот политичар Алексеј Навални на аеродромот во „Шереметјево“ во Москва, веднаш откако тој слета со авион од Германија, ...
сите 98 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По повод Св. Трифун, Сковин ги закрои своите лозја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: